Beltinci sezono pričeli z zmago

Športi park Beltinci, 30.7.2022

Včeraj 29. julija 2022 je bila na Športnem parku Beltinci, odigrana nogometna tekma 1. kroga 2. Slovenske nogometne lige, med Beltinci in velenjskim Rudarjem, kjer so domačini slavili s 2:0.

ND Beltinci Klima Tratnjek: NK Rudar Velenje: 2:0 (0:0)
 (Emruli v 59. min; Grobelnik v 63. min)

Začetnih enajsterica Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Ptiček, Zorman (od 82. Hren), Pihler, Emruli, Kosi (od 77. Kralj), Grobelnik (od 77. Mörec), Ščernjavič, Sočič, Kaučič (od 90. Rec), Žaler.

Začetna enajsterica Rudar Velenje: Haran, Borden, Tubić (od 71. Vošnjak), Kosić, Sousa Saramago (od 69. Bićanić), Spudić (od 69. Bošković), Kočar, Wirekoh (od 46. Jovanović), Hrovat (od 56. Majcenovič), Kladar, Karabatić.

Sodniki: Bojan Tkalčič  (glavni sodnik), Denis Horvat (1. pomoč) in Mitja Jonke (2. pomoč).

Zadetki:  1:0 Emruli (59.); 2:0 Grobelnik (63.).

Rumeni kartoni: Emruli, Sočič,  Ščernjavi; Kladar.

Rdeči kartoni: Stefan Kladar v 61. minuti.

Tekma se je pred 400 gledalci začela bojevito in je postregla z kar nekaj priložnostmi tako na eni kot tudi na drugi strani igrišča. Vendar sta mreži po prvem polčasu otvoritvene tekme mirovali.

V drugi polčas so odločneje nastopili domačini.

Adis Emruli je v 59. minuti popeljal Beltince v vodstvo. Zaradi slačenja dresa pa je v 60. minuti Emruli prejel rumeni karton.

V 63. minuti je Gal Grobelnik povišal prednost na 2:0.

Tekma se je v Beltincih končala z 2:0 za domačine, ki so tako uspešno začeli z novo sezono.

Naslednje srečanje jih čaka v nedeljo, 7. avgusta, ob 17:30, ko bodo v 2. krogu 2. SNL gostili Jadran Dekane.