NK Nafta 1903 visoko premagala Primorje

31.7.2022

Včeraj 30. julija 2022 je bila na Mestnem stadionu Ajdovščina, odigrana nogometna tekma 1. kroga 2. Slovenske nogometne lige, med Primorjem in Nafto, kjer so Lendavčani slavili s 0:3.

ND Primorje: NK Nafta: 0:3 (0:1)
 (Brkić v 37. min; Oštrek v 88.min; Dinnyés v 92.min)

Začetnih enajsterica NK Nafta: Ágoston Álmos, Urh, Brkić (od 65. Stare), Haljeta, Oštrek, Drk (od 81. Zoltán Gergő), Szabó, Kumer, Papp, Florjanc in Igrec (od 71. Dinnyés).

Začetna enajsterica ND Primorje: Rener, Dobnikar (od 73. Fogec), Dedić, Demirović, Gulič, Zavnik, Paljk, Badžim, Čandić, Sagitov (od 50. Štrukelj ) in Ciglar (od 46. Zanjko- od 84. min. Bončina).

Sodniki: Amel Begič (glavni sodnik), Tomislav Pospeh (1. pomoč) in Nejc Brezovar (2. pomoč).

Zadetki:  0:1 Brkić (37.); 0:2 Oštrek (88.); 0:3 Dinnyés (92.).

Rumeni kartoni: Urh, Haljeta; Dobnikar, Sagitov, Gulič.

Tekma se je pred 250 gledalci začela bojevito.

Nafta 1903 je v začetku tekme prevzela vodstvo in krepko ohranila oblast nad žogo skozi celotno igro. Primorje so se poizkušali prebiti večkrat skozi trdno obrambo Nafte, vendar brez uspeha.

Brkić je v 37. minuti popeljal Nafto v vodstvo, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

V drugem polčasu so še odločneje nastopili Lendavčani. V 88. minuti je Oštrek povišal vodstvo na 0:2, v 92. minuti pa še Dinnyés določil končen izid tekme na 0:3.

Tekma se je Ajdovščini končala z 0:3 za goste, ki so tako uspešno začeli z novo sezono.

Naslednje srečanje jih čaka v petek, 5. avgusta, ob 20. uri, ko bodo v 2. krogu 2. SNL gostili Krko.