10.3.2023

V Športnem parku Nova Gorica je bila danes odigrana tekma 26. kroga TLP med ekipama NŠ Mura in ND Gorica. Tekma se je zaključila neodločeno z rezultatom 1:1.

ND Gorica - NŠ Mura  1:1 (0:0)

(Luka Stankovski v 53. min., Darick Kobie Morris v 80. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura: Mihelak, Kuzmić, K. Cipot, Morris, Beganović, Maruško, Tripi (od 61. Šarić), Šroler (od 46. Klepač), Zličić, Shabanhaxhaj, Petković.

Začetna enajsterica ND Gorica: Dajčar, Selimović, Mevlja, Cerovec, Brekalo, Petrović (od 81. Krajnc), Hrka, Ahmetaj, Stankovski (od 58. Jukić), Karrica (od 77. Andrejašič), Kolobarić.

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Brezar Davor (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč), Matoša Martin (4. sodnik), Sagrković Asmir (5. sodnik), Kovačič Andraž (6. sodnik).
Delegat: Knafelc Borut.

Število gledalcev: 500.

Obe ekipi sta nedavno menjali trenerja. Dejan Grabić je ognjeni krst na klopi Mure že prestal, Edy Reja pa je Goričane danes vodil prvič. Grabić se je moral na svoji drugi tekmi na črno-beli klopi znajti brez prvega strelca kluba Mirlinda Dakuja, ki ga zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov ni bilo na igrišču.

Gorica je bila vse do 80. minute v igri za zmago, vendar so Muraši v končnici tekme izenačili in prišli do točke.

Začetek tekme.

7. minuta: Mura je imela veliko priložnost. Do strela z glavo je prišel Cipot, ki žoge ni najboljše zadel. Rezultat ostaja 0:0.

13. minuta: Z velike razdalje je sprožil Zvonimir Petrović, a je vratar Mure Mihalek mrežo ohranil nedotaknjeno.

30. minuta: Šibak in premalo natančen strel Dardana Shabahaxhaja.

31. minuta: Do strela je prišel Luka Stankovski, a je njegov strel švignil preko Murinih vrat.

36. minuta: Ob nevarnem poskusu Stankovskega, ki je z dobrih desetih metrov zadel vratnico, se je zatresel gol Mure, a žoga ni končala v golu. Ostaja 0:0.

38. minuta: Lazar Zličić je žogo poslal mimo vrat Goričanov.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Menjava pri Muri. Iz zelenice Šroler, na igrišče je prišel Klepač.

53. minuta: Mura je prejela prvi zadetek. Sobočani so slabo odreagirali v obrambi, priložnost pa je izkoristil Luka Stankovski. Mihelak je bil brez moči. 1:0

58. minuta: Prva menjava na strani Gorice. Iz igre zaradi poškodbe odhaja Luka Stankovski, na igrišče Matej Jukić.

61. minuta: Menjava tudi na strani Mure. Iz igrišča Filippo Tripi, namesto njega vstopa Ivan Šarić.

78. minuta: Nova menjava pri domačih. Iz zelenice odhaja Bernard Karrica, na igrišče prihaja Jan Andrejašič.

80. minuta: GOL! Za izenačenje je poskrbel branilec Darick Kobie Morris, ki je po kotu z leve strani zadel iz bližine. 1:1

81. minuta: Rumeni karton je prejel Darko Hrka.

81. minuta: Menjava pri Gorici. Iz igre odhaja Zvonimir Petrović, na igrišče prihaja Alen Krajnc.

90. minuta: Rumen karton je prejel Matej Jukić.