Murska Sobota, 19.3.2023

Na Fazaneriji je bila odigrana tekma 28. kroga Prve lige Telemach med Muro in Olimpijo. Muraši so po fanatični borbi slavili z 2:1.

NŠ Mura - NK Olimpija Ljubljana 2:1 (2:1)

(Kvesić iz 11-m v 12. min, Kasalo v 16. min, Cipot v 40. min)

Začena enajsterica Mure:

Začetnih enajst Olimpije:

Prepoved nastopa ima Amar Beganović.

Mura med tednom ni izkoristila priložnosti, da bi se približala Domžalam in Celju. Mura vodilne Olimpije to sezono še ni premagala. Prvi tekmi sta se končali v korist vodilnih zmajev, v končnici jesenskega dela sezone pa so črno-beli kot drugi to sezono Stožice zapuščali neporaženi.

V 12. minuti enajstmetrovka za Olimpijo. Iz najstrožje kazni je zadel Mario Kvesić.

Pravi evrogol je v 16. minuti dosegel komaj 17-letni Niko Kasalo.

V 27. minuti prva menjava pri Olimpiji. Zaradi poškodbe iz igre Aljaž Krefl, v igro Anes Krdžalić.

Sualehe je v 30. minuti streljal v okvir Murinih vrat.

V 32. minuti se ja zatresla mreža domačinov, a je bil Rui Pedro v prepovedanem položaju.

Preobrat na Fazaneriji. V 40. minuti je po podaji iz kota, za 2:1 zadel Kai Cipot.

Konec prvega polčasa in vodstvo Mure z 2:1.

V 48. minuti rdeči karton za Srdjana Kuzmića in enajstmetrovka za Olimpijo. Kvesić je zgrešil enajstmetrovko.

V 60. minuti iz igre Mihael Klepač, Ivan Šarić, Niko Kasalo in Filippo Tripi, v igro Žiga Kous, Lazar Zličić, Gregor Balažic in Domantas Šimkus.

Leard Sadriu je prejel rumeni karton v 61. minuti, Mirlind Daku pa v 67. minuti.

V 83. minuti rdeči karton za Agustína Doffoja, prekršek je storil nad Dakujem.