Beltinčani nadaljujejo niz neporaženosti z novo zmago

25.3.2023

Danes je bila v Športnem parku Beltinci odigrana tekma 22. kroga 2. SNL, kjer so Beltinčani gostili nogometaše Krškega in slavili z 2:1.

ND Beltinci Klima Tratnjek - NK Krško 2:1 (1:1)

(Čeh v 34. min, Mörec v 35. min; Ptiček v 77. min)

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Začetna enajsterica NK Krško: Kokot, Babić, Hanžek, Stožinič, Rudonja, Sivonjić, Zakrajšek, Arapović, Čeh, Plantak, Lovrić.

Sodniki: Gergič Nejc (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Majcen Kevin (2. pomoč).

Delegat: Žalik Danijel.

Število gledalcev: 200

Rumeni kartoni: Stožinič (28.min), Đorđe (61. min), Kosi (69. min), Sočič (71. min), Kaučič (75. min), Plantak (80. min), Zakrajšek (92. min), Žaler (92. min).

Beltinčani v spomladanskem delu prvenstva še ne poznajo poraza, po zmagi v Biljah so remizirali s Primorjem in nazadnje še s Krko. Spopad z Novomeščani se je končal z začetnim izidom, Prekmurci pa so s 30. točkami zadržali visoko peto mesto. Naslednji izziv za ekipo z ravnice bodo Krčani, ki so z remijem proti Bistrici prekinili niz sedmih ligaških porazov. Bodo Beltinčani nadaljevali niz neporaženosti?

Začetek tekme.

11. minuta: Žuti v uvodnih minutah s posestjo žoge, igra poteka na polovici gostov.

19. minuta: Še naprej konstanten pritisk Beltinčanov. Čakš je streljal z bližine, vratar brani.

23. minuta: Velika priložnost za Žute! Zorman se je znašel sam pred Kokotom, toda slednji mu je strel ubranil.

24. minuta: Ptiček je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je zletela nekoliko nad prečko.

26. minuta: Po podaji Zormana je iz težkega položaja poskusil Čakš, toda stresel zunanji del mreže.

29. minuta: Mörec je prišel do dveh strelov. Prvega so gostje blokirali, drugi je končal za vrati Kokota.

31. minuta: Arapović je z glavo streljal čez gol Zvera.

33. minuta: Največja priložnost doslej! Grobelnik je tekel sam proti gostujočim vratom, njegov strel pa je končal mimo oddaljene vratnice.

34. minuta: Gol! Na drugi strani so gostje izkoristili eno redkih priložnosti. Zadel je Čeh. 0:1

35. minuta: Gol! Hiter odgovor Beltincev! Mörec je prodrl v kazenski prostor Krškega in zanesljivo premagal Kokota. 1:1

45. minuta: Čakš je iz prostega strela streljal čez gol.

Konec prvega polčasa.

46. minuta: Pihler je streljal iz obrata, žoga je končala ob levi vratnici Kokota.

53. minuta: Velika priložnost za Krško! Gostje so najprej stresli vratnico, nato pa so žuti žogo izbili iz golove črte.

61. minuta: V zadnjih minutah imajo Beltinčani nekaj težav s kreiranjem igre.

74. minuta: Grobelnik je v kazenskem prostoru našel Möreca, slednji pa je z bližine nastreljal vratarja.

77. minuta: Gol! Preobrat v beltinski šumi! Z bližine je žogo v mrežo pospravil Ptiček! 2:1

Konec obračuna.

V naslednjem krogu se bodo Beltinčani pomerili z Ilirijo, tekma bo v soboto, 1. aprila, ob 16. uri.