13.5.2023

Danes je bila na Fazaneriji odigrana tekma 35. kroga Prve lige Telemach med Muro in Gorico, kjer so slavili domači.

NŠ Mura – ND Gorica 4:2 (1:2)

(Karrica v 9. min, Morris v 34. min, Krajnc v 37. min ; Daku v 53., 55. in 69. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica ND Gorica:

Sodniki: Alen Borošak (glavni sodnik), Tomaž Černe (1. pomoč), Denis Horvat (2. pomoč), Denis Šabanagić (4. sodnik), Asmir Sagrković (5. sodnik), Matej Žunič (6. sodnik).

Delegat: Danijel Žalik.

Dva kroga pred koncem sezone Muraši še upajo na uspešen preboj na evropska tekmovanja. Zato pa poleg zmage na zadnjih dveh tekmah potrebujejo še zanje ugoden razplet tekem ostalih ekip. Danes so napadali in dosegli vse tri točke, tako se bodo vse do zadnjega borili za četrto mesto na lestvici.

Začetek tekme.

9. minuta: Gol za Gorico. Za goste je s prostega strela zadel Bernard Karrica. 0:1

17. minuta: Rumeni karton na strani Mure je prejel Filippo Tripi.

32. minuta: Rumeni karton tudi za Gorico. Prejel ga je Nejc Mevlja.

34 minuta. Goooooool! Za izenačenje je po podaji Maruška zadel Darick Kobie Morris. 1:1

37. minuta: Gol. Muraši se niso dolgo veselili. Tri minute po zadetku Morrisa je Gorica ponovno povedla, zadel je Krajnc. Slabo je posredovl Mihelak, ki danes očitno ni najbolje razpoložen. 1:2

44. minuta: Rumeni karton za Krajnca.

45. minuta: Priložnost za goste. Do strela je prišel Velikonja, ki je žogo poslal prek vrat.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Prve menjave. Za Gorico z igrišča Mevlja, Agič v igro. Menjava tudi na strani črno - belih. Na zelenico namesto Beganovića Šarić.

50. minuta. Rumeni karton za Zličića.

53. minuta: Goooool. Mura je ponovno izenačila. Za črno - bele je zadel Daku. 2:2

55. minuta: Goooooooool. Za vodstvo Mure je po podaji Kousa že drugič v dveh minutah zadel Daku. 3:2

59. minuta: Menjave pri gostih. Na zelenico Mlakar in Leban, z igrišča Brekalo in Juncaj.

69. minuta: Goooooool. Za Muro še tretjič v polno Daku. Po podaji s kota je neubranljivo zadel z glavo. 4:2

70. minuta: Menjava pri gostih. Iz igre Velikonja, na igrišče Jukić.

71. minuta: Rumeni karton je prejel Karrica.

73. minuta: Rumeni karton tudi na strani Mure. Prejel ga je Šarić.

74. minuta: Menjava pri Gorici. Namesto Karrice v igro Selimović.

81. minuta: Pri črno - belih z igrišča Tripi in Zličić, v igro Jovićević in Balažic.

Konec tekme.

Na zadnji tekmi sezone se bo Mura v soboto, 20. maja, v gosteh pomerila s Koprom.