Murska Sobota, 15.5.2023

Muraši so v soboto, 13. maja, odigrali zadnjo domačo tekmo sezone. V Fazaneriji so se v 35. krogu tekmovanja PLT pomerili proti Gorici in v drugem polčasu poskrbeli za preobrat in zmago s 4:2. Z doseženimi tremi goli je bil Daku zaslužen za veselje črno-belih.

Mura je že v uvodnih trenutkih izpeljala prvo nevarnejšo akcijo, ki se je končala z zaporednima streloma, a brez rezultatske spremembe. Za to pa so poskrbeli Novogoričani v osmi minuti, potem ko je Bernard Karrica uspešno izvedel prosti strel z 20 metrov.

V 34. minuti so domači izenačili, ko je po kotu in odbiti žogi ter podaji Matica Maruška iz bližine zadel Kobie Morris. Le tri minute pozneje so Primorci spet vodili, ko je z 18 metrov z ne preveč močnim strelom zadel Alen Krajnc.

Za veselje na strani Mure je v 53. minuti poskrbel Daku. Po podaji Šarića je prišel do žoge v osrčju kazenskega prostora in jo zabil v mrežo. Že dve minuti kasneje je po podaji Kousa ponovno zadel.

V 69. minuti je Murin napadalec dopolnil "hattrick". Po podaji s kota je neubranljivo zadel z glavo še tretji gol za končni rezultat 4:2. Daku je v letošnji sezoni PLT dosegel že 18 zadetkov. Je drugi strelec državnega prvenstva, za mariborskim napadalcem Žanom Vipotnikom zaostaja za dva zadetka.

Na zadnji tekmi sezone se bo Mura v soboto, 20. maja, v gosteh pomerila s Koprom.